Aktualności

2016-11-22

Zajęcia teatralne w Centrum Kultury

Zajęcia teatralne w Centrum Kultury

A oto kolejna propozycja Centrum Kultury dla dzieci i młodzieży w naszej gminie. Dla kogo dokładnie? Naturalnie dla wszystkich! Zapraszamy dziewczyny i chłopców, odważnych i nieśmiałych, najmłodszych i tych nieco starszych. To zajęcia dla tych, którzy potrafią pięknie mówić i dla tych, którzy chcą się tego nauczyć. Znajdzie się tu miejsce dla utalentowanych i takich, którzy poszukują swojego talentu. Czekamy też na kreatywnych i tych, w których dopiero obudzimy kreatywność. Będziemy używać wyobraźni, postaramy się coraz lepiej mówić i się ruszać, świadomie używać swoich rąk, nóg, głosu, okazywać emocje. Razem będziemy odkrywać siebie, świat sztuki i tradycji – czasem w zakamarkach bolesławskiego dworku, a czasem w świetle reflektorów, ale zawsze: BEZ KURTYNY!

Szczegóły na plakacie.

więcej »

2016-11-21

Szkolenie - Ulga rehabilitacyjna – zasady dokonywania odliczeń w podatku dochodowym od osób fizycznych

Szkolenie - Ulga rehabilitacyjna – zasady dokonywania odliczeń w podatku dochodowym od osób fizycznych

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu
zaprasza na bezpłatne szkolenie

28 listopada 2016 r. godz. 10:00

siedziba urzędu skarbowego, Olkusz ul. Budowlanych 2 - pokój 102

Temat szkolenia: Ulga rehabilitacyjna – zasady dokonywania odliczeń w podatku dochodowym od osób fizycznych

więcej »

2016-11-18

Informacja

Informujemy, że od dnia 21 listopada 2016 r. kompleks rekreacyjno-sportowy "Orlik" będzie nieczynny.

W najbliższym czasie planowane jest rozłożenie na jego terenie lodowiska.

O terminie rozpoczęcia funkcjonowania "Białego Orlika" powiadomimy na stronie internetowej Urzędu Gminy.

SZOiW Bolesław

więcej »

2016-11-18

KONKURS BOŻONARODZENIOWY 2016

KONKURS BOŻONARODZENIOWY 2016

Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu zaprasza do udziału w konkursie plastycznym związanym z obrzędami i tradycją Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku tematem prac są łańcuchy choinkowe. W chrześcijańskiej symbolice łańcuch oznacza węża kusiciela, który oplatał rajskie drzewko tak jak dzisiaj łańcuch oplata choinkę. Ozdoba ta miała przypominać, że człowiek ma grzeszną naturę. W ludowej tradycji niektórych rejonów Polski uważano, że łańcuchy wzmacniają rodzinne więzi i chronią dom przed kłopotami. Ozdoby wykonywały całe rodziny. Wykorzystywano do tego bibułkę, słomę, kolorowy papier, orzechy, szyszki, pestki owoców oraz ziarna zbóż, a twórcy wykazywali się ogromną fantazją i pomysłowością. Aby kontynuować tę piękną tradycję zachęcamy do wspólnego, rodzinnego wykonywania prac, zarówno w najbardziej tradycyjnych formach, jak i z użyciem nowoczesnych technik plastycznych.

Zasady konkursu i regulamin wraz z kartą zgłoszenia poniżej.

więcej »

2016-11-18

Informacja

W dniu 25.11.2016 r. godz. 11.00 w Urzędzie Gminy Bolesław ul. Główna 58 – p. nr 22 odbędzie się posiedzenie Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Zdrowia Rady Gminy Bolesław.


tel.: 32 64 24 501 wew. 104

więcej »

2016-11-18

Informacja

W dniu 22.11.2016 r. godz. 10.00 w Urzędzie Gminy Bolesław ul. Główna 58 – p. nr 22 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu, Gospodarki, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Rady Gminy Bolesław.


tel.: 32 64 24 501 wew. 104

więcej »

2016-11-17

Apel do hodowców trzody chlewnej

Apel do hodowców trzody chlewnej

Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń - nie jest on groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla gospodarstw.

więcej »

2016-11-17

Dzień Otwarty w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Dzień Otwarty w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

24 listopada 2016r. w godzinach 8.00-15.00 (parter, ul. Kanonicza 12) odbędzie się Dzień Otwarty w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Kolejne terminy ogłaszane będą na stronie www.wfos.krakow.pl oraz na https://www.facebook.com/dniotwartewfosigwwkrakowie.

więcej »

2016-11-15

XVII BOLESŁAWSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

XVII BOLESŁAWSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu zaprasza do udziału w XVII edycji Bolesławskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Celem konkursu jest promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, kultywowanie świątecznych tradycji i promowanie młodych talentów, a to wszystko w nastrojowej, dworskiej atmosferze. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych do bolesławskiego dworu na wspólne kolędowanie i prezentację swoich wokalnych umiejętności.

Zasady konkursu, terminy, regulamin i karta zgłoszeń poniżej.

więcej »

2016-11-10

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT MAŁOPOLSKIEGO
WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII
W KRAKOWIE

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że w związku z utrzymującą się niekorzystną sytuacją epizootyczną w zakresie wścieklizny na terenie województwa małopolskiego w dniach od 18 do 28 listopada 2016r. zostanie przeprowadzone dodatkowe ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

więcej »

2016-11-10

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Wójt Gminy Bolesław

informuje, że w siedzibie Urzędu Gminy Bolesław, ul. Główna 58, na tablicy ogłoszeń wywieszony jest wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

Bliższe informacje można uzyskać w siedzibie Urzędu Gminy Bolesław w pok. nr 6 lub pod numerem telefonu 32 642 40 71 wew. 227.
 

więcej »

2016-11-09

WYMIANA ŹRÓDEŁ CIEPŁA W INDYWIDUALNYCH GOSPODARSTWACH DOMOWYCH - ankieta

WYMIANA ŹRÓDEŁ CIEPŁA W INDYWIDUALNYCH GOSPODARSTWACH DOMOWYCH - ankieta

Projekt pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowany ze środków instrumentu finansowego LIFE w ramach środków Unii Europejskiej

 

Wójt Gminy informuje, że Gmina Bolesław we współpracy z Gminą Klucze i Miastem Bukowno rozpoczyna przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małoposkiego 2014-2020 na dotacje do wymiany źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na kotły nowoczesne i ekologiczne.

Program wymiany źródeł ciepła ma na celu ochronę oraz poprawę jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powstający w procesie przygotowania ciepła do ogrzewania budynków i wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do składania ankiet uczestnictwa w projekcie dot. WYMIANY ŹRÓDEŁ CIEPŁA W INDYWIDUALNYCH GOSPODARSTWACH DOMOWYCH.

Osoba do kontaktu :
Jakub Kilian – Ekodoradca Gminy Bolesław,
- w poniedziałki od 12.00 do 16.00 oraz w środy i czwartki od godz. 7.00 do 15.00.
Tel. (32) 6424-501 wew. 208
E-mail: ekodoradca@gminaboleslaw.pl
Pok. nr 7, Urząd Gminy Bolesław, ul. Główna 58,  32-329 Bolesław

więcej »

2016-11-02

Komunikator SISMS

Komunikator SISMS

Od 2015r. w Powiecie Olkuskim istnieje system, który pozwala na otrzymywanie szybkich bezpłatnych informacji, ostrzeżeń i alarmów dotyczących całego powiatu olkuskiego lub tylko poszczególnych gmin. Aplikacja nazywa się „Komunikator SISMS” i działa na telefonach z systemem Android oraz Ios. Bardzo łatwo się ją instaluje, rejestruje i użytkuje. Zajmuje niewiele miejsca w pamięci systemowej, a może bardzo pomóc mieszkańcom w sytuacji zagrożenia.

Administratorem systemu dla Powiatu Olkuskiego jest Zespół Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Jeśli mają Państwo jakieś dodatkowe pytania proszę o kontakt pod nr tel.: (32) 647-65-50.

Więcej informacji o „Komunikatorze SISMS” znajdą Państwo na stronie:
www.sisms.pl

 

Wójt Gminy
/-/ Krzysztof Dudziński

więcej »

2016-10-31

„Czad i ogień. Obudź czujność” - rozpoczęcie kampanii społecznej

„Czad i ogień. Obudź czujność” - rozpoczęcie kampanii społecznej

Z badań zleconych przez MSWiA wynika, że świadomość na temat czadu i zagrożenia pożarowego jest niska” - powiedział podczas konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię społeczną pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność” minister Mariusz Błaszczak.

Według tych badań 41% Polaków twierdzi, że potrafi rozpoznać czad. Niepokojące jest to, że aż co czwarty Polak myśli, że czad można poznać po zapachu lub po dymie. Warto więc ciągle przypominać, że czad jest bezwonny i bezbarwny. Tylko co piąty Polak wie, że czad można wykryć za pomocą specjalnych czujników.

więcej »

2016-10-24

OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH

Zarządzeniem Nr 0050/145/2016 z dnia 24.10.2016 r. Wójt Gminy Bolesław ogłosił przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały, w sprawie uchwalenia rocznego program współpracy Gminy Bolesław z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok.

więcej »

2016-09-16

Ostrzeżenie dla mieszkańców gminy – UWAGA NA DZIKI!!!

Ostrzeżenie dla mieszkańców gminy – UWAGA NA DZIKI!!!

Szanowni mieszkańcy Gminy Bolesław!

Nadchodzi jesień. Sezon ten charakteryzuje się wzmożoną aktywnością dzików, które żerują w pobliżu siedzib ludzkich. Najbardziej niebezpieczne są zwłaszcza samice wychodzące z młodymi.

Coraz częstsze pojawianie się dzików w sąsiedztwie siedzib ludzkich jest następstwem urbanizacji
i ekspansji człowieka. Ze względu na coraz mniejszą powierzchnię upraw dziki szukają pokarmu w innych obszarach, najczęściej żerując w przydomowych ogródkach, sadach, stwarzając problemy nawet dla mieszkańców miast, w których zbliżają się do zabudowań gospodarczych i mieszkalnych.

więcej »

2016-09-06

Projekt uchwały dotyczącej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części gminy Bolesław

W załączniku znajduje się projekt uchwały dotyczącej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części gminy Bolesław, obejmującej miejscowości Bolesław, Laski, Kolonia i Hutki.

więcej »

2017-10-13

Informacja

  Zapraszamy - aktualny adres strony internetowej: www.gminaboleslaw.pl/biblioteka 

więcej »

2016-11-21

Konkurs Literacko-Plastyczny

Konkurs Literacko-Plastyczny

W  dniu 21.11.2016 roku, w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej im. Waśniewskich  w  Bolesławiu odbył się po raz pierwszy Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny dla uczniów edukacji  wczesnoszkolnej pt. Bajki, baśnie i legendy polskie.

Organizatorem konkursu były: Aneta Piekoszewska-Ptasińska, Marzena Dychtoń-Herman i Wanda Cieślik ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bolesławiu. Z każdej szkoły wybrano po jednym uczestniku spośród 10 uczniów klas I-III.

Baśń O dwunastu miesiącach, do której uczestnicy konkursu wykonywali indywidualne prace plastyczne, wybrali bibliotekarze. Celem konkursu było propagowanie idei czytania dzieciom literatury polskich autorów, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, a także zintegrowanie środowiska samorządowego, nauczycielskiego, sponsorów wokół działań na rzecz edukacji i kultury.

Spośród wszystkich uczniów komisja wyłoniła laureatów. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku i wspólnego zdjęcia.

 

więcej »

2016-11-17

Samoobrona Kobiet

Samoobrona Kobiet

Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

więcej »

1 [2] [3] ... ... [110] [111] [112]   następna strona »