Wędrówki z Bolkiem i Lolkiem po Małopolsce

Przeżyjmy to jeszcze raz razem z "Bolkiem i Lolkiem" - film z przedsięwzięcia pt. "Dzień jak z bajki - organizacja widowiska plenerowego opartego na motywach "Bolka i Lolka" dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Centrum Kultury

2009-07-06

Slalom z lotu ptaka

Czy można zobaczyć Podlipie z lotu ptaka? Czy to możliwe, że wigor podlipiaskich gospodyń jest tak porażający, że dyskwalifikuje sprawnych strażaków z tutejszej jednostki? Jak daleko można rzucić zwykłym beretem? I czy to jest właśnie przepisem na udaną imprezę? Na te wszystkie, mniej lub bardziej zawiłe pytania można było uzyskać odpowiedzi podczas Festynu Rodzinnego, który tradycyjnie, jak co roku, odbył się na placu pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Podlipiu. Można zacząć tez całkiem inaczej: kto nie był, niech żałuje!

Moc atrakcji, których nie sposób opisać jednym zdaniem, przygotowali dla wszystkich pospołu: Sołtysi: Elżbieta Machnik, Bożena Nowak, Gabriela Todor; radni: Barbara Rzońca, Mirosław Ćwięczek, Tadeusz Kołba, Marek Zięba Podlipia, Międzygórza i Krążku, Ochotnicza Straż Pożarna w Podlipiu wraz z Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. W tym miejscu należy już serdecznie podziękować organizatorom, którzy stanęli na wysokości zadania, co sprawiało, że na twarzach najmłodszych malująca się od samego początku radość, nie schodziła aż do wieczora! Nie ma się zresztą czemu dziwić. Zarówno mieszkańcy, jak i goście podlipiańskiego festynu mieli możliwość przejażdżek konnych, a kto szukał mocniejszych wrażeń – wozami strażackimi. Poczuć się jak z głową w chmurach – tak, to możliwe tylko w Podlipiu, bo tylko tu zgotowano możliwość przejażdżki strażacką zwyżką, do której chętne kolejki zdawały się nie mieć końca. W rozprostowaniu zastanych kości pomogły konkurencje sprawnościowe, przygotowane przez instruktorów bolesławskiego Centrum Kultury. Oj, nie zawsze było łatwo: slalom w workach wokół pachołków, zwijanie węża strażackiego na czas, rzut beretem czy tez przeciągnie liny.
W tej ostatniej konkurencji, uwaga!, największą siłą i sprytem wykazały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Podlipiu, którym jak się okazało, nie straszni nawet krzepcy strażacy z podlipiańskiej jednostki! Wyniki z poszczególnych konkurencji podano poniżej. Z kolei ich przebieg można śledzić w galerii, którą można zobaczyć tutaj.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczestnicy festynu wyczekiwali jednej z najmilszej części bloku konkurencji: wręczenia nagród. W stronę najszybszych i najsprawniejszych powędrowało mnóstwo atrakcyjnych upominków i dyplomów, wręczanych przez Wójta Gminy Bolesław, Ryszarda Januszka w asyście sponsorów i organizatorów. W tym miejscu trzeba wspomnieć o nagrodzie specjalnej, ufundowanej przez Wójta dla 4 –letniej uczestniczki konkursu plastycznego, Justynki Foryś. Justyna przelała za pomocą kredek swoje marzenia o najwspanialszych wakacjach na papier, a z rąk Wójta odebrała wielkiego, pluszowego misia!
Po tym akcencie przyszedł czas na rozrywkę dla nieco starszych, czyli zabawę taneczną, do której przygrywał Bogdan Jędrzejewski, a którą zafundowali wszystkim obecnym: Radni Powiatu Olkuskiego i Gminy Bolesław: Barbara Rzońca, Leszek Stencel, Marek Zięba, Mirosław Ćwięczek i Tadeusz Kołba. W imieniu mieszkańców i wszystkich bawiących się do późnych godzin wieczornych serdecznie dziękujemy! Z kolei szczęśliwe buzie dzieci to zasługa organizatorów i Wójta Gminy Bolesław.

Katarzyna Górska

Oto wyniki poszczególnych konkurencji:

SLALOM W WORKACH WOKÓŁ PACHOŁKÓW

I miejsce – Tomasz Gądek (12,00 sek.)
II miejsce – Patryk Guźla (14,00 sek.)
III miejsce – Kacper Gądek (14,06 sek.)

PRZECIĄGANIE LINY:

I miejsce: Zofia Dąbek, Anna mazur, Danuta Krzywdzińska, Lucyna Kucharska, Irena Mojak

II miejsce: Adrian Gądek, Norbert Lekston, Rafał Pięta, Mateusz Gołacki, Dariusz Mistela

III miejsce: Tomasz Gądek, Adrian Czerwiński, Paweł Gąsior, Grzegorz Ćwięczek, Dominik Paciej

PRZERZUCANIE FASOLKI

I miejsce: Jowita Mosur, Anna Raczkiewicz, Anna Poczęsna, Beata Halaburda, Grzegorz Todor (5,00 min.)

II miejsce: Dagmara Juras, Wiktoria Bogdańska, Patrycja Tomczyk, Justyna Foryś, Małgorzata Wójcik (5,01 min.)

III miejsce: Magda Sapek, Daria Sapek, Sylwia Juranek, Marta Kasprzyk, Monika Zięba (5,10 min.)

ZWIJANIE WĘŻA STRAŻACKIEGO NA CZAS

I miejsce: Damian Banasiak (19,02 sek.)
II miejsce: Kuba Łabuz (22,00 sek.)
III miejsce: Grzegorz Todor (25,03 sek.)

RZUT BERETEM

I miejsce: Adrian Gądek (13,6 m)
II miejsce: Krystian Szlęzak (13 m)
III miejsce: Adrian Cebo (12,7 m)