Wędrówki z Bolkiem i Lolkiem po Małopolsce

 

Przeżyjmy to jeszcze raz razem z "Bolkiem i Lolkiem" - film z przedsięwzięcia pt. "Dzień jak z bajki - organizacja widowiska plenerowego opartego na motywach "Bolka i Lolka" dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Centrum Kultury

2009-06-04

Oratorzy legend

Oratorzy legend

Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych z gminy Bolesław wyruszyli w świat legendy. Wszystko za sprawą Gminnego Konkursu Krasomówczego pt. „Moja miejscowość w legendzie’, jaki odbywał się w bolesławskim dworze.

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Bolesławiu. W jury zasiadł m.in. nie kto inny, jak Józef Liszka, historyk i znawca regionu, a także autor książki pt. „Legendy i podania znad brzegów Białej Przemszy”.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie jednej legendy dotyczącej regionu, w którym mieszka. Wszyscy podeszli do zadania niezwykle profesjonalnie. Zmagania młodzieży oceniało jury w składzie: Józef Liszka, Barbara Rzońca – dyrektor Centrum Kultury oraz Bożena Nidzińska – nauczyciel – bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników I lokatę postanowiono przyznać Agacie Chojowskiej, za nią uplasowała się Monika Zięba. Na podium, wśród zdobywców trzech pierwszych miejsc znalazła się także Olga Stachura. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Marlena Miszczyk, Gabriela Żelazna, Bartek Leśniak, Kinga Lekki, Monika Kaliwoda i Laura Pragnący. Wszyscy nagrodzeni otrzymali książki i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy – w nagrodę pocieszenia – publikacje wydane przez Centrum Kultury.
Podkreślmy w tym miejscu, że organizacją konkursu zajęły się nauczycielki Szkoły Podstawowej w Bolesławiu: Elżbieta Kulanty, Marta Kosobudzka – Margas i Bożena Nidzińska.
 

Katarzyna Górska

« Powrót