Aktualności Biblioteki Publicznej

2009-05-27

Spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem

Spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem

Gminna Biblioteka Publiczna im. Waśniewskich w Bolesławiu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci. Spotkanie odbędzie się w dniu 28 maja 2009r o godz. 11.00.

Marcin Pałasz urodził się w 1971 roku. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Niedoszły astronom. Pracując w agencji reklamowej napisał dla swojego chrześniaka Opowieści z Krainy Potworów, 2004. Po tym udanym debiucie zaczęły powstawać kolejne, pełne humoru książki oraz słuchowiska radiowe dla dzieci i młodzieży.
Marcin Pałasz młodym czytelnikom znany jest między innymi z takich książek jak: "Opowieści z krainy Potworów", "Straszyć nie jest łatwo", "Heca nie z tej Ziemi", "Wakacje w wielkim mieście", "Kosmiczna awantura", "Bardzo dzikie historie" . Ponadto jest autorem licznych słuchowisk radiowych: "Skąd się biorą duchy?", "Złośliwiaki", "Zielony Kapturek", "Porwanie", "Polowanie" i innych.
Nominowany do nagrody "Książka Roku 2004" Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia IBBY za książkę Straszyć nie jest łatwo, 2004. Laureat wyróżnienia w konkursie na Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za rok 2007. Członek Polskiej Sekcji IBBY.

 

« Powrót