Wędrówki z Bolkiem i Lolkiem po Małopolsce

 

Przeżyjmy to jeszcze raz razem z "Bolkiem i Lolkiem" - film z przedsięwzięcia pt. "Dzień jak z bajki - organizacja widowiska plenerowego opartego na motywach "Bolka i Lolka" dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Centrum Kultury

2009-05-06

Krótka przypowieść o talentach

Krótka przypowieść o talentach

Po raz kolejny z gościnnych wyjazdów Ludowy Zespół Śpiewaczy, działający przy KGW Podlipie wrócił z przysłowiową tarczą.

Tym razem Podlipianki dzielnie reprezentowały naszą gminę w Czarnym Dunajcu, podczas XXXIV Przepatrzowin Teatrów Regionalnych Małopolski, jakie odbywały się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2009 r.
Zespół działający pod przewodnictwem Zofii Dąbek zdobył tu wyróżnienie
w kategorii teatrów dorosłych. Podlipiański zespół wystąpił ze spektaklem pt. „Zrękowiny”, który porusza temat dawnych zwyczajów zrękowin, wzbogacony o elementy zachowań współczesnych. Bolesławska publiczność miała już okazję zapoznać się z talentami aktorskimi całego zespołu, chociażby podczas rozstrzygnięcia konkursu literackiego „Zima Prozy”, kiedy to gospodynie prezentowały wspomniany wyżej teatr.
Sukces Podlipianek jest tym większy, że jako jedyny zespół z naszego powiatu przywiózł nominację. Wyróżnienie smakuje tym bardziej, że w kategorii teatrów dorosłych wystąpiły aż 24 zespoły.
Po raz kolejny serdecznie gratulujemy Kołu i życzymy kolejnych, aktorskich sukcesów.
Katarzyna Górska (Centrum Kultury)

« Powrót