Wędrówki z Bolkiem i Lolkiem po Małopolsce

 

Przeżyjmy to jeszcze raz razem z "Bolkiem i Lolkiem" - film z przedsięwzięcia pt. "Dzień jak z bajki - organizacja widowiska plenerowego opartego na motywach "Bolka i Lolka" dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Centrum Kultury

2009-05-01

Kolejny smaczny sukces Koła Gospodyń Wiejskich z Podlipia

Kolejny smaczny sukces Koła Gospodyń Wiejskich z Podlipia

Przez żołądek do serca jury....

KOTLETY Z JAJEK, FLACZKI PANI ZOSI, BABSKI PIRÓG W JAŚKU - te potrawy przyrządzały babcie, a nawet prababcie „Podlipianek”.

Do dziś zaskakują nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Nic więc dziwnego, że gospodynie trafiły przez przysłowiowy „żołądek do serca” jury „Smacznego Konkursu Kulinarnego”, jaki odbywał się w ramach „Międzykulturowego Przeglądu Folklorystycznego” w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
Nasze gosposie i tym razem z wyjazdowej wizyty u śląskich sąsiadów przyjechały z sukcesem, jakim okazało się wyróżnienie w kategorii „Potrawa regionalna”. Wszystkie pyszności, serwowane przez podlipiańskie koło, przygotowane były według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dawniej nie mogło ich zabraknąć na stole każdej Podlipianki, a cieszyły nie tylko oczy, ale i podniebienie. Tak też było i tym razem. Pod ocenę tegorocznego konkursu jury brało: ogólny wygląd potraw, ich smak oraz estetykę podania wraz z ogólnym wystrojem stoiska.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że w ubiegłorocznej edycji tegoż konkursu Podlipianki bezapelacyjnie zwyciężyły, zdobywając I miejsce! Naszym gospodyniom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze więcej, tak wyśmienicie smakujących sukcesów!
 

Katarzyna Górska

« Powrót