Wędrówki z Bolkiem i Lolkiem po Małopolsce

 

Przeżyjmy to jeszcze raz razem z "Bolkiem i Lolkiem" - film z przedsięwzięcia pt. "Dzień jak z bajki - organizacja widowiska plenerowego opartego na motywach "Bolka i Lolka" dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Centrum Kultury

2009-04-07

Wyszperane ze strychu...

Wyszperane ze strychu...

- Z tych prac korzystają dziennikarze, największe biblioteki w kraju, a także studenci, dlatego zapewniam was, że zaistniejecie w historii – zwrócił się do uczestników IX edycji konkursu historycznego „Z babcinej półeczki, dziadkowej szufladki i ...starego strychu” Józef Liszka podczas rozstrzygnięcia, jakie miało miejsce w bolesławskim dworze. Miłośnik regionu, a także juror, podziękował dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w poszukiwanie skarbów, jakimi są niewątpliwie stare fotografie.


Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród połączono z multimedialną prezentacją zdjęć złożonych na konkurs. Za jej sprawą można było podziwiać m.in. bolesławski dworek z czasów okupacji, rabsztyński dworzec z 1935 r., a nawet uchwyconą w kadrze chwilę, gdy marszałek Piłsudski obserwuje pokaz samolotów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali tytuł „Gorliwego Kolekcjonera Pamiątek”, a także nagrody książkowe. W tym roku specjalne nagrody – wyróżnienia, z uwagi na dużą wartość historyczną prac, juror postanowił przyznać Katarzynie Dukat, Marii Ptasińskiej, Małgorzacie Czarnota i Gabrieli Żelaznej. W gronie laureatów znaleźli się także: Laura Pragnący, Tomasz Chwistecki, Małgorzata Chwistecka, Adrianna Kula, Karolina Niezabitowska i Katarzyna Strojna.
Podsumowaniu konkursu towarzyszyła wystawa prac. Jak poinformowała dyrektor Centrum Kultury, Barbara Rzońca, „tradycją stanie się pokłosie konkursu, czyli kolejny z serii numer Bolesławskiego Zeszytu Historycznego”. Przypomnijmy, że w 2006 r. w serii BZH, cyklicznych wydawnictwach Centrum Kultury, został wydany nr 31 zeszytu, w którym znalazło się opracowanie prace składanych przez uczniów na poszczególne edycje konkursu.
Katarzyna Górska

« Powrót