Wędrówki z Bolkiem i Lolkiem po Małopolsce

Przeżyjmy to jeszcze raz razem z "Bolkiem i Lolkiem" - film z przedsięwzięcia pt. "Dzień jak z bajki - organizacja widowiska plenerowego opartego na motywach "Bolka i Lolka" dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Centrum Kultury

2009-03-23

Diamenty naszej gminy

Sława naszych seniorów dotarła do TVP Kraków! W ub. piątek, 20.03. br. naszą gminę odwiedziła Telewizja Kraków na czele z redaktor programu „Pora dla seniora”, Marią Guzy.
Co tydzień w programie prezentowane są sylwetki twórczych seniorów, dla których wiek nie jest żadną przeszkodą, aby działać.

Takie diamenty skrywa i nasza, bolesławska ziemia! Podczas całodniowej wizyty telewizji w naszej gminie na potrzeby emisji programu, o czym powiadomimy z nieukrywaną radością, ekipa TV spotkała się z Józefem Liszką, historykiem, regionalistą i miłośnikiem regionu. W Krzykawce, rodzinnej wsi pana Józefa odwiedziła z kamerą cmentarz żydowski, staropolski dworek, a także przydrożne kapliczki. Swoje pięć minut mieli uczestnicy czwartkowych spotkań w bolesławskim dworze – Klub Seniora oraz artystyczne dusze piątkowego Klubu Pracy Twórczej. Ekipa odwiedziła także sołectwo Podlipie, skąd na całą gminę roznosi się energia Koła Gospodyń Wiejskich i zespołu „Podlipianki”. Efekty pracy ekipy TVP Kraków przyjdzie nam poznać w najbliższym czasie.

Katarzyna Górska