Wędrówki z Bolkiem i Lolkiem po Małopolsce

 

Przeżyjmy to jeszcze raz razem z "Bolkiem i Lolkiem" - film z przedsięwzięcia pt. "Dzień jak z bajki - organizacja widowiska plenerowego opartego na motywach "Bolka i Lolka" dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Centrum Kultury

2009-03-23

Mistrz i uczniowie

Do 14 kwietnia br. galeria bolesławskiego dworu gości artystów jakoby „zza miedzy”, z pobliskiej Dąbrowy Górniczej.
Wernisaż wystawy „Sylwia Nowak i uczniowie” miał miejsce w ubiegły piątek, 20.03. br. Zgromadził twórców prezentowanych w Bolesławiu prac, wykonanych techniką akwareli, tempery, akrylu, pasteli a także ceramikę.

Bohaterzy wystawy to uczestnicy sekcji plastycznej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, podopieczni instruktor, Sylwii Nowak. Uzupełniają ja także prace słuchaczy dąbrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zamieszczona w dworku wystawa jest prezentowana szerszej publiczności po raz drugi.
- Serdecznie dziękuję w imieniu Dyrektora Pałacu Kultury Zagłębia, Grzegorza Perza, uczestników zajęć oraz własnym za udostępnienie pomieszczenia w Centrum Kultury w Bolesławiu. Podziękowanie składam na ręce Dyrektor Centrum Kultury, Barbary Rzońca oraz instruktorki Iwony Skupińskiej, która zmotywowała mnie do ponownej działalności promocyjnej sekcji plastycznej – czytamy na plakacie zachęcającym do zwiedzenia wystawy.
My z kolei zachęcamy do wstąpienia w gościnne mury dworu i zwiedzenia wystawy. Prace można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00. Zapraszamy!

Katarzyna Górska

« Powrót