Stary cmentarz położony jest tuż obok kościoła rzymskokatolickiego. Pierwszy pochówek pochodzi z 1708 r. Wiele nagrobków zniszczył nieubłagany czas, ale i człowiek swymi działaniami przyczynił się do jego dewastacji. Znajduje się tu grób Aleksandra Romiszewskiego z 1795 roku i jego żony Teresy z Firlejów zmarłej, w 1792 roku. Aleksander był dziedzicem Bolesławia, Mstowa i Januszowic. Pełnił funkcję burgrabiego zamku krakowskiego na Wawelu, legitymował się herbem Jelita. Herb ten widnieje na pomniku. Nieopodal jest grób pierwszego proboszcza tej parafii, ks. Michała Witkowskiego, zmarłego w 1834 roku i jego następcy, proboszcza z czasów powstania styczniowego, ks. Józefa Jelenia, zmarłego w 1869 roku.
Pochowany jest tu Józef Chodorowicz, właściciel dworku w Krzykawce. Nagrobek ten pochodzi z 1880 roku. Uczestnik Insurekcji Kościuszkowskiej, walczył pod Racławicami.
Do ciekawszych pomników należy nagrobek Leona Dobieckiego, zmarłego w 1901 roku, właściciela nieistniejącego już, dworu w Kuźniczce nad Białą Przemszą.
Między grobowcami wpisanymi w skarpę znajduje się grobowiec Antoniego Schmidta – Sybiraka (zesłanego po powstaniu styczniowym) i jego żony, spokrewnionej ze Stefanem Żeromskim. Antoni Schmidt pochodził z niedalekiego Krążka, był aptekarzem, zmarł w 1917 roku. Służył jako przyboczny dyktatora Romualda Traugutta i zajmował się sprawami przemysłu chemicznego i aptek.
Kolejny pomnik należy do Karola i Janiny Gliszczyńskich, zmarłych w 1905 roku, byli oni dożywotnimi dzierżawcami zamku sławkowskiego.
W centrum tego niewielkiego cmentarza znajduje się grób Marii z Gaszyńskich Boguckiej /1886-1950/, Antoniego Boguckiego /1880-1956/, właścicieli dworku w Krzykawce. Antoni Bogucki piastował funkcję wicemarszałka Senatu kadencji 1931-1935.
Na nagrobkach można znaleźć obcojęzyczne nazwiska, takie jak: Otto Richman /1875/, Julia Knarmri Bombik /1879/, Pchmester Marcin /1879/, Lioustamni Luchick zm. w Paryżu 25 stycznia 1859 roku. Świadczy to o ciekawej i złożonej historii tej ziemi.